Proč si vybrat nás?
s nemovitostmi.
se zkušenostmi.
Partner - Gepard finance
Hlavním oborem činnosti GEPARD - FINANCE PRO ŽIVOT je poradenství v oblasti hypotečních úvěrů a kompletní zpracování úvěrových a pojišťovacích produktů. Zpracováváme hypotéky, úvěry ze stavebního spoření, pojištění. Úzká spolupráce s našimi partnery z bankovního a nebankovního sektoru představuje významný potenciál a konkurenční výhodu na trhu.
WEB: http://www.gpf.cz/brno-kvetna
Spolupráce a partnerství dvou významných společností z brokerského a realitního trhu přináší společným klientům kompletní realitní a bezplatný finanční servis pod jednou střechou. Společnou snahou je klientovi kupujícímu nemovitost celý proces maximálně zjednodušit a zvýhodnit. Hypoteční makléři GEPARD FINANCE zajistí veškerou komunikaci a administraci všech podkladů a podmínek pro financování za klienta. Realitní kancelář tak komunikuje s profesionálem, který koordinuje a synchronizuje proces prodeje a financování nákupu v realitní kanceláři a bance.
Našim klientům jsou zajišťovány kratší doby schvalování úvěrů, bonusy a nižší úrokové sazby - vzhledem k naší úzké spolupráci s bankovními domy, profesionálně zpracovaných úvěrových složek a díky vysokým objemům hypotečních úvěrů, které předáváme do bank, jsou poskytované podmínky úvěrů pro naše klienty výhodnější než standardně poskytované na jednotlivých pobočkách bank.
Veškeré naše finanční služby jsou pro klienta poskytovány zcela bezplatně.
S námi je získat hypotéku snažší
Možná vás bude zajímat, že každá 12.hypotéka na trhu v ČR je zprostředkována makléři GEPARD FINANCE. Garantujeme nejlepší aktuální podmínky u všech hypotečních bank.
Hypotéka na bydlení, rekonstrukci, výstavbu, refinancování, konsolidace
- Jistota správného výběru hypotéky porovnáním všech hypotečních bank a stavebních spořitelen v ČR pod jednou střechou
- Kompletní vyřízení úvěrového případu na míru Vašim potřebám a přáním
- Zajištění dokumentů k vyřízení úvěru, pro odhad, související pojištění nemovitosti
- Vyjednáváni s developerem, realitní kanceláří, advokátem, notářem, bankou a Katastrem nemovitostí
- Individuální komfort bez starostí, administrativy, ušetříme Vám čas a peníze
- Spolupráce po celou dobu i po vyčerpání úvěru
- Rychle a bezplatně
Po celou dobu splácení jsme s Vámi.
Hypotéka nebo úvěr nekončí podpisem úvěrové smlouvy. Hypotéku uzavíráte třeba až na 30 let! Za tak dlouhou dobu budete řešit hodně situací a někdy i problémů.
A to zcela ZDARMA !
Co je vhodné promyslet před schůzkou s makléřem
Na co hypotéku potřebujete - tj. jaký je její účel (např. koupě bytu, stavba domu, rekonstrukce chalupy, nebo hypotéka „na cokoli" bez dokládání účelu)
- Jaká je celková částka potřebná k realizaci vašeho záměru
- Kolik vlastních prostředků máte k dispozici a kolik si budete chtít půjčit
- Jaký je časový horizont (kdy a jak má být úvěr čerpán)
- Jakou nemovitost můžete dát do zástavy a jaká je asi její obvyklá tržní cena
- Jaká je výše Vašich čistých doložitelných příjmů (nezapomeňte odečíst splátky všech jiných úvěrů, platby výživného a podobně)
- Kolik jste ochotni měsíčně splácet (jaké je Vaše únosné měsíční zatížení)
Staňte se i vy naším spokojeným klientem - získáte nadstandardní podmínky, ušetříte čas a peníze.
Otázky a odpovědi
CO JE TO HYPOTÉKA ?
Hypotékou je myšlen úvěr, který je poskytnut bankou a je zajištěn zástavním právem k nemovitosti, která se vždy musí nacházet na území ČR. Zákon o dluhopisech, který upravuje poskytování hypotečních úvěrů nabízí i možnost zajistit úvěr zástavou k nemovitosti, nacházející se mimo území ČR, což však naše banky zatím nenabízejí. Úvěr může být použit na vekou škálu investic do nemovitosti, tedy účelově. Může být také použit zcela libovolně, bez tzv. prokazování účelovosti. Takovému úvěru se říká Americká hypotéka, nebo-li bezúčelová hypotéka. Hypoteční úvěr je splácen pravidelnými splátkami dle dohodnutého kalendáře. Nejčastější variantou jsou pravidelné měsíční anuitní splátky, kterými platíte úroky a i umořujete půjčenou částku. Po celou dobu trvání úvěru jste stále majitelem nemovitosti, financující banka zde má pouze zástavní právo, které pochopitelně zaniká po úplném splacení hypotéky.
Hypotéka Vám nijak neomezuje užívání nemovitosti. Pouze prostřednictvím zástavního prává zabraňuje jejímu převodu a banka si tak chrání svou nesplacenou půjčku.
NA JAKÝ ÚČEL LZE HYPOTÉKU POUŽÍT?
Vstupem naší země do Evropské unie bylo změněno velké množství právních předpisů. Mimo jiné i zákon o dluhopisech, který definuje podmínky poskytování hypotečních úvěrů. Novela tohoto zákona velmi rozšířila možnosti hypoték a účel poskytnutí půjčky již není omezen.
Hypotéku lze získat na cokoli.
I nadále banky poskytují klasické účelové hypotéky, tak jako bylo obvyklé před novelou. Některé banky díky novele výrazně rozšířili účely. Vedle účelových hypoték jsou souběžně nabízeny tzv. Americké hypotéky, u kterých účel půjčky není sledován. Vzhledem k tomu, že účelově poskytnuté hypotéky vyhodnocují banky jako méně rizikové, poskytují je bez větších omezení a za daleko výhodnějších úrokových podmínek.
Účelové hypotéky
Účelovou hypotékou je myšlena investice do nemovitosti, kterou klient dokáže prokázat. Některé banky se omezují na nemovitosti určené pro bydlení, ale většina bank neklade na využití nemovitosti nároky (rekreace, pronájem a další).
Mezi nejčastější účely hypoték patří
- koupě
- vypořádání SJM
- vypořádání dědictví
- výstavba
- rekonstrukce
- přístavba
- dostavba
- nástavba
- vestavba
- modernizace
- oprava
- refinancování hypotečního úvěru
- refinancování překlenovacího úvěru ze stavebního spoření
- refinancování úvěru ze stavebního spoření
- refinancování jiného účelově poskytnutého úvěru, půjčky (i od fyzické osoby)
- refinancování vlastních prostředků
- hypotéka bez účelu
CO LZE HYPOTÉKOU FINANCOVAT ?
Nejčastější typy nemovitostí, na které jsou poskytovány hypotéky:
- rodinný dům
- rekreační chata nebo chalupa
- byt v osobním vlastnictví
- družstevní byt nebo byt ve vlastnictví jiné právnické osoby než družstva
- nájemní byt od města
- bytový dům
- stavební pozemek
- nebytová jednotka
- objekt sloužící k podnikání
- administrativní budovy
- polyfunkční budovy
- ... a jiné typy nemovitostí, dle volby banky
U nemovitostí nacházející se mimo území ČR je nutné zastavit vždy nemovitostí nacházející se na území ČR.
KDO MŮŽE HYPOTÉKU ZÍSKAT?
Fyzická osoba
- osoba starší 18-ti let
- maximální věk žadatele většinou 65 let, banky většinou trvají na splacení hypotéky do věku 70-ti let nejstaršího žadatele, některé do 70-ti let nejmladšího žadatele
- občan ČR
- cizinec s trvalým pobytem na území ČR
- cizinec bez trvalého pobytu
- osoba, která dle devizového zákona může v naši zemi získat nemovitost - zejména občan EU s přechodným pobytem na území ČR
Právnická osoba
- se sídlem na území ČR
- účelově založená společnost
- již existující společnost prokazující se daňovými přiznáními
- Tímto způsobem řeší nákup nemovitosti a financování koupě hypotékou cizozemci, kteří dle devizového zákona na našem území jako fyzické osoby nemohou nabývat nemovitosti.
JAK VELKOU HYPOTÉKU LZE ZÍSKAT?
- do 100% Vašeho záměru
- s ohledem na tržní hodnotu nemovitosti
- s ohledem na příjmy prokazující možnost hypotéku splácet
- s ohledem na příjmy prokazující možnost hypotéku splácet , v případě poskytnutí hypotéky bez prokázání příjmu není nutné tento parametr brát v úvahu
JAKÉ PŘIJMY MOHU PROKÁZAT KE SPLÁCENÍ ÚVĚRU?
V současné době již není některým bankám nutno prokazovat své příjmy ke splácení hypotéky. Jedná se o hypotéku bez prokázání příjmu. Bližší informace a odlišnosti tohoto produktu se dozvíte v menu Hypotéka bez doložení příjmů. Pokud se rozhodnete tento produkt nevyužít nebo nevyhovují jeho parametry Vašemu záměru, pak budete bance prokazovat příjmy standardní cestou.
Banka akceptuje veškeré příjmy, kde lze prokázat jejich pravidelnost a stabilitu, lze je doložit a nejsou v rozporu se zákonem.
Fyzická osoba nepodnikatel
- Příjmy z hlavního pracovního poměru
- Příjmy z vedlejšího pracovního poměru
- Příjmy z pronájmu nemovitostí
- Ostatní příjmy
Fyzická osoba podnikatel
- Příjmy z podnikání
- Zohlednění obratu podnikatele
- Veškeré uvedené příjmy lze také kombinovat.
JAK DLOUHO MOHU HYPOTÉKU SPLÁCET?
Pokud máte zájem o hypotéku, bude ji s Vámi banka uzavírat na pevně stanovenou dobu splácení. Ta je:
min. doba 5 let
max. doba 30 let
Maximální doba je omezena věkem nejstaršího žadatele (u některých bank věkem nejmladšího žadatele), kdy banky většinou požadují, aby byla hypotéka splacena do 65 až 70-ti let nejstaršího (případně nejmladšího) žadatele.
MOHU HYPOTÉKU SPLATIT I DŘÍVE NEŽ JE SJEDNÁNO?
Ano.
Hypotéku lze prostřednictvím mimořádných splátek splatit i dříve. Máte několik možností:
- naplánovat do splátkového kalendáře mimořádné splátky
- při změně úrokové sazby bance splatit libovolnou část úvěru
- u některých hypoték lze i v průběhu jejího splácení a to i mimo změnu fixace úrokové sazby činit mimořádné splátky jistiny
MUSÍM MÍT ŽIVOTNÍ POJIŠTĚNÍ?
Hypotéka je úvěr na dlouhou dobu.
Banka má tento úvěr zajištěn zástavním právem k nemovitosti. K nemovitosti, kterou klient dává do zástavy, musí být podle pravidel bank sjednáno pojištění nemovitosti. Tím jsou chráněny pohledávky pro případ, kdy dojde k poškození nemovitosti, např. živelnou pohromou nebo požárem.
Tím, že je bance ručeno nemovitostí, jsou také chráněny pohledávky banky proti případné platební neschopnosti klienta. Taková platební neschopnost však může vzniknout i z důvodu dlouhodobé nemoci, invalidity, nebo smrti klienta. Vzhledem k tomu, že však lze některé situace, kdy není možné hypotéku splácet, pojistit je jistě dobrou volbou i pojištění osob, na kterých je splácení hypotéky závislé.
Dnes lze standardně sjednat pojištění, která kryjí nejen rizika smrti, ale i nemoci, úrazu nebo i ztráty zaměstnání. Pojištění lze sjednat nejen na krytí těchto rizik, ale i na tvorbu kapitálu, který vám pojišťovna vyplatí, přestože žádná pojistná událost nenastala.
Existence pojištění přináší pro Vás nejen klid pro dobu trvání úvěru, ale může pomoci snížit i úrokovou sazbu hypotéky.
S pojištěním nejen osob, ale i pořizované nemovitosti, Vám poradí naši specialisté.
MOHU RUČIT JINOU NEMOVITOSTÍ?
Ano.
Jsou dokonce situace, kdy je to nezbytně nutné (při koupi družstevního bytu, nebo získání nájemního bytu od města, hypotéka na nemovitost mimo území ČR).
Jako nemovitost vhodnou k zástavě banky akceptují nemovitosti na území ČR. I přesto, že lze hypotékou financovat nemovitost nejen na území naší republiky, objekt zástavy se na našem území musí nacházet.
JAK DLOUHO VYŘÍZENÍ ÚVĚRU TRVÁ?
Celý proces vyřízení hypotéky, který Vám zajistí naši makléři, pro zjednodušení rozdělíme do tří částí
- příprava podkladů
Pro žádost o hypotéku je potřeba připravit některé nezbytné doklady. Čas potřebný pro přípravu podkladů záleží pouze na Vás a bez komplikací lze všechno připravit během 1 - 2 týdnů. - schvalovací řízení
Na posouzení předložených podkladů je potřeba, dle závažnosti Vašeho záměru, počítat obvykle s průměrnou dobou dvou týdnů. Po uplynutí této doby je pro Vás připraven nejen výsledek schvalovacího řízení, ale také smluvní dokumenty. - splnění podmínek pro čerpání hypotéky
Čerpání hypotéky probíhá po splnění podmínek definovaných úvěrovou smlouvou, zejména po podání návrhu na vklad zástavního práva / jeho zapsání na katastr nemovitostí.
Celý proces tedy v závislosti na Vaši rychlosti a pochopitelně volbě produktu může trvat 3 - 6 týdnů. Spolupráce s naším hypotečním makléřem a jeho odborná pomoc napomůže ke zkrácení doby potřebné k vyřízení Vašeho záměru.
U složitějších záměrů je nutno počítat i s delší lhůtou.
JAKÉ PODKLADY BUDU POTŘEBOVAT PRO HYPOTEČNÍ BANKU?
Hypotéka je úvěr, při jehož poskytnutí banka posuzuje Váš záměr ze dvou stran. Jednou je účel použití prostředků a z druhé jejich návratnost (pokud se nejedná o hypotéku bez doložení příjmu). Tomu odpovídají i potřebné podklady, které je potřeba bance předložit, aby mohla celý záměr posoudit.
Účel použití prostředků
Zde se skrývá zejména nemovitost. Banka nebude chtít vidět jiné podklady, než ty, které by jste si sami nechali předložit, pokud by jste nemovitost kupovali, nebo si je nechali vyhotovit, zejména u svatebních úprav. Nejčastěji požadovanými podklady jsou:
- Výpis z katastru nemovitostí (jinak také list vlastnictví)
- Snímek z katastrální mapy
- Nabývací tituly
- Kupní či budoucí kupní smlouva
- Stavební povolení, nebo ohlášení stavebních prací
- Ocenění nemovitosti
- Pokud budete mít zájem o tzv. Americkou hypotéku, není nutné dokládat podklady k účelu použití prostředků, pouze k zajištění nemovitostí.
- Posouzení návratnosti úvěru
Ať už se jedná o účelovou hypotéku nebo tzv. Americkou hypotéku, vždy banka zkoumá příjmy a výdaje žadatelů o úvěr.
Předkládají se zejména následující doklady:
- Doklady totožnosti
- Potvrzení o příjmech
- Potvrzení o průměrném výdělku ze zaměstnání
- Daňová přiznání, živnostenský list, doklad o zaplacení daně
- Ostatní příjmy
- Výpisy z běžného účtu
Požadované podklady jsou pro jednotlivé banky individuální dle jejich požadavků. V případě vašeho zájmu Vám naši makléři rádi poradí.
MÉNĚ OBVYKLÉ VARIANTY HYPOTÉK
Některé banky nabízejí krom standardního způsobu splácení hypotéky i různé zajímavé varianty splácení a služeb, s jejichž pomocí si můžete naplánovat hypotéku více "na míru" a ta pak bude lépe vystihovat Vaše požadavky. Mezi nejzajímavější varianty bychom mohli zařadit:
- Progresivní splátky - odklad splácení jistiny
- Hypotéka bez poplatku
- Fixace na celou dobu splatnosti
- Degresivní splácení
JAKÉ JSOU POPLATKY SPOJENÉ S HYPOTEČNÍM ÚVĚREM?
S vyřízením hypotečního úvěru na jeho začátku a i v průběhu jeho splácení jsou spojené různé poplatky.
Standardně lze říci, že Vás budou očekávat tyto vydání:
ocenění nemovitosti: jedná se o poplatek, který hradíte smluvnímu znalci banky, který dle metodiky banky zpracuje požadované ocenění nemovitosti. To je zcela nezbytné pro získání hypotečního úvěru.
poplatek za schválení (vyřízení) hypotéky: tento poplatek je u banky splatný po schvální hypotečního úvěru a činí dle volby banky 0,2% - 1% z výše hypotečního úvěru (u vyšších hypoték je omezen maximální částkou)
poplatek za čerpání úvěru: zde se jedná u některých bank o poplatky za každé čerpání úvěru (řádově ve výši 300 - 500 Kč). U některých bank není tento poplatek vůbec účtován, u některých až u několikátého čerpání úvěru
poplatek za nadstandardní služby: takovou službou je většinou myšlena možnost čerpání hypotéky před zaspáním zástavní smlouvy, tedy nejdříve v okamžiku podání návrhu na vklad zástavního práva (většinou je tento jednorázový poplatek ve výši 1.500 Kč)
poplatek za správu úvěru: jedná se o měsíční poplatek, který s pohybuje většinou ve výši 150 Kč za každý měsíc trvání hypotéky
Jsou situace, nebo okamžiky, kdy je možné mít hypotéku zproštěnou některých poplatků
Některé banky nabízejí službu hypotéka bez poplatku, kde všechny, nebo většina poplatků není klientovi přímo účtována. Jsou promítnuty do vyšší úrokové sazby. Tato služba má své výhody a o těch se více dozvíte v menu Hypotéka bez poplatku.
Další možností je využití různých akcí, které občas banky nabízejí, jejichž prostřednictvím lze mít zdarma některé z výše uvedených poplatků, aniž by byla sazba hypotéky navyšována.
O marketingových akcích jednotlivých bank by Vás informovali naši makléři.
CO JE TO HYPOTÉKA NAOPAK?
Pokud klient zamýšlí použít hypotéku na koupi nemovitosti, mnohdy stojí před problémem, jak získat jistotu, že peníze, které vynaloží prodávajícímu jako zálohu na kupní cenu, nejsou zaplacené zbytečně, že jistě hypotéku získá a bude moc vybranou nemovitost koupit.
Standardně klient potřebuje velmi rychle reagovat na nabídku na trhu a pokud má o nějakou nemovitost zájem, velmi rychle je nucen skládat zálohu, aby měl vybranou nemovitost rezervovanou.
Díky vysokému počtu koupí, které jsou financovány z nějaké části hypotékou, stojí před klientem jedna neznámá a to „zda hypotéku opravdu v požadované výši získá“.
Pro takové klienty je zde služba HYPOTÉKA NAOPAK.
Co to znamená?
Pokud se klient rozhodne, že bude kupovat nějakou nemovitost a s ohledem na hotovost s jakou disponuje bude jistě část kupní ceny hradit hypotékou, nabídneme klientovi, ještě před okamžikem než bude nemovitost vyhledávat, schválení hypotéky v požadované výši a zároveň i schválení maximálního rámce hypotéky.
To vše má klient písemně, formou smlouvy mezi ním a bankou, která je ze strany banky závazná.
Klientovi tato smlouva umožňuje, aby v následujících až devíti měsících našel svou nemovitost a proces hypotéky tím doplnil o objekt úvěru a objekt zástavy.
Tato závazná smlouva dává klientovi pocit klidu, že hypotéka je jeho jistotou a že se nemusí obávat po vyhledání nemovitosti složit prodávajícímu zálohu a následně pomocí hypotéky doplatit kupní cenu a tím tedy slnit podmínky kupní smlouvy.
Jak vypadá proces u HYPOTÉKY NAOPAK?
Celý obvyklý proces (- klient při standardní hypotéce bance předkládá podklady nejen ke svým příjmům a výdajům, ale i k nemovitosti, kterou kupuje -) je u HYPOTÉKY NAOPAK rozdělen do dvou fází:
klient se rozhodne požádat o hypotéku, aniž by měl vybranou nemovitost, doloží tedy pro HYPOTÉKU NAOPAK pouze podklady ke svým příjmům a výdajům banka posoudí klientovo bonitu a předloží k podpisu smlouvu, na jejímž základě má klient schválený maximální úvěrový rámec klient má devět měsíců na vyhledání nemovitosti klient si vyhledal vhodnou nemovitost a bance tedy doloží podklady k nemovitosti banka po předložení dokladů k nemovitosti umožní klientovi hypotéku vyčerpat
CO TO JE HYPOTÉKA BEZ DOLOŽENÍ PŘIJMU?
Chcete si vzít hypotéku, ale nechcete dokládat své příjmy?
Pak tu máme pro vás novou službu - HYPOTÉKU bez doložení příjmu.
Konečně je zde produkt, s jehož pomocí může získat hypoteční úvěr i takový klient, který nechce a nebo nemůže bance doložit své současné příjmy. Tento produkt umožňuje si vzít úvěr i těm klientům, kteří by doposud v bance nesupěly, ale měsíční splátku hypotéky jsou schopni bez komplikací hradit.
Typickým příkladem může být žena po mateřské dovolené či nově začínající podnikatelé. Díky tomu, že banky hodnotí příjem klienta pro splácení úvěru za určité období zpětně, je pro některé skupiny klientů nemožné toto doložit.
Komu je Hypotéka bez příjmu určena?
- fyzickým osobám
- minimální věk 18 let
- trvalý pobyt na území ČR
Zde je nutno si říci, že i když klient není nucen prokazovat své příjmy, čestným prohlášením uvádí výši svého měsíčního příjmu a ta je využita pro výpočet schopnosti splácet. Ani tito klienti nesmějí mít nesplacené závazky vůči jiným bankám (dochází k prověřování klienta v bankovním registru).
Účel úvěru
- koupě nemovitosti
- výstavba nemovitosti
- rekonstrukce nemovitosti
- vypořádání SJM při rozvodu, dědictví
- refinancování úvěrů jiných bank a stavebních spořitelen
Jedná se o nejčastější účely pro bydlení klienta. Tu to hypotéku lze ale již poskytnout i jako bezúčelovou hypotéku.
Objekt úvěru
- rodinný dům
- bytový dům
- bytová jednotka
- nebytová jednotka jen za předpokladu, že se realizací investičního záměru stane bytovou
- nemovitost sloužící k individuální rekreaci
- bytová jednotka v družstevním vlastnictví
Opět je uvažováno s běžnými objekty pro bydlení klienta. Není možno si tímto produktem pořídit jinou movitost, nesloužící k bydlení.
Výše hypotečního úvěru:
minimální výše je Kč 200.000,-
maximální výše 5.000.000,- Kč a současně maximálně 50% hodnoty zastavené nemovitosti
Zejména maximální hranicí hodnoty zastavené nemovitosti si banka ošetřila možné vyšší riziko těchto obchodů.
Délka hypotečního úvěru minimální 5 let maximální až 30 let.
Tyto parametry jsou zcela standardní jako u běžné hypotéky a nejdou nikterak omezeny.
Jedná se rozhodně o zajímavý produkt a jeho první parametry je možno považovat za prolomení ledu v oblasti, která byla u hypotečních bank do současné doby nezvratná a to fakt, že klient musí doložit své příjmy ke splácení hypotéky. Ne u každé banky lze tento produkt získat, ale s tím vám naši makléři pomohou.
Udělejte první správný krok a domluvte si s námi nezávaznou schůzku.
Realizovat hypotéku či jiný úvěr a přitom na nic důležitého nezapomenout předpokládá široké znalosti z oboru. Plánovat bez znalostí může být prvním chybným krokem.
Nejlevnější hypotéka, nejlepší pojištění, nejvýhodnější spoření Vám může ušetřit, či vydělat desítky i stovky tisíc korun.
Miloslav Slavík
hypoteční makléř
Květná 167/3
603 00 Brno
GSM: +420 773 756 713
e-mail: miloslav.slavik@gpf.cz